Co děláme

Všechny naše aktivity jsou postaveny na křesťanských zásadách. Chceme být přínosem pro lidi v našem městě a přinášet volnočasové aktivity pro všechny generace. Srdečně Vás zveme na kteroukoli z našich akcí.

Bohoslužby

Sbor Církve bratrské ve Frýdlantě nad Ostravicí Vás zve na setkání s Bohem. Bohoslužby pro veřejnost každou neděli od 10:00

Stanice Frenštát pod Radhoštěm

Vodní 435, Orlovna, Frenštát pod Radhoštěm, 744 01

Hang Out

Mládež ve Frýdlantu nad Ostravicí, Církev Bratrská.

Jsme skupina mladých křesťanů, kteří rádi spolu tráví čas. Určitě se přijďte podívat.

Fusion

Každou středu od 17:00 do 19:00
Vila Slunečnice, 5. května 449, Frýdlant n.O.
Kontakt: Honza Kabut | hkabut@kam.cz | 776 602 238

Hudba. Tanec. Drama. Sranda. Výlety. Víkendovky. Toto a mnohem víc se skrývá pod slovem Fusion. Jinak řečeno, Fusion je studentský pěvecký sbor, který je pro teenagery a je vedený teenagery pod dohledem dospělých. Tyto sbory existují v řadě měst ČR a zahraničí, s nimiž probíhají výměnná turné (např. Lotyšsko, Norsko, UK a další).

Frýdlantský Fusion vznikl 13.10. 2012 jako sedmý v pořadí v ČR a to díky dobrovolníkům a finanční podpoře Církve bratrské Frýdlant n.O  a Fusion Havířov. Začali jsme ráno koncertem pro základní a střední školy z Frýdlantu n.O a okolí. Atmosféra byla neuvěřitelná! Děcka spolupracovala s moderátory, tleskala div, že jim ruce neupadly a spokojeně pokyvovala hlavou do rytmu. Poté už následovala první zkouška a Fusion se narodil. Přišlo neuvěřitelných 60 lidí! Nacvičili jsme s nimi 2 písničky, které slyšeli na ranních koncertech. Už při poslechu bylo jasné, že Frýdlant rozhodně splňuje staré české pořekadlo “…co moravák, to zpěvák.”! Jsme nadšení a těšíme se společně na čas, který spolu budeme trávit každou středu.

Zároveň bychom chtěli touto cestou poděkovat městu za podporu tohotoprojektu a ZUŠ Frýdlant, že nám umožnila připravit koncert pro školy právě v jejich prostorech.

A tak co říci závěrem? Ty, kdož jsi pod 20 let stár, přijď a buď s námi superstar!

Floorball

Scházíme se každý týden v tělocvičně školy TGM a hrajeme. Věkem neomezený od útlého věku až po ty nejstarší, ZDARMA. Veškeré vybavení zapůjčíme, stačí donést věci na převlečení a čisté boty. V rámci 1,5 hodiny máme přestávku, ve které se snažíme přimět naše hráče k zamyšlení nad naším životem, světem, Bohem.

Dorost – Grow & Go

Dorost je zaměřen na děti věřící i nevěřící, které dosáhnou věku 9 let. Jméno dorostu vystihuje jasně náš hlavní cíl. “Grow” – povzbudit děcka k duchovnímu růstu, o který se snažíme nenásilnou formou her, vyučování, hledání a bádání v Bibli a samozřejmě naší osobní zkušeností v našem živětě s naším Bohem pánem Ježíšem Kristem. Druhým cílem je GO. Snažíme se děti vyzbrojit a zdravě motivovat k službě jiným lidem (v našem městě, naší rodině, našim přátelům, kamarádům a všem ostatním lidem).

Besídka

K setkávání dětí během nedělní bohoslužby slouží prostory vily Slunečnice, která je vzdálená jen 100 metrů od BMA. Děti, které jsou samostatné a spolupracují, rádi uvítáme v „oddělení“ starší besídky (doporučený věk je 5-11 let). Náš roční program se skládá z lekcí biblického studia, nejde tedy jen o hlídání dětí.

Pokud jsou Vaše děti na besídku ještě malé, využijte během bohoslužeb hernu pro děti v místnosti vedle jídleny BMA. Pokud máte další otázky, zavolejte nám.

Za besídku Dušan Geldner +420 608 565 910
Za nursery (do 3 let) Nicole Valeš +420 731 017 820